1 Kasım 2009 Pazar

pelin batu ve kabak dolması varyasyonları

aslında buraya magazin tarzı şeyler almak niyetinde değilim ama sadece ve sadece bu sözlük entry sini girmekiçin şeyettim efendim. ülkemizin aydın/entelektüel 'varyasyon'larından -onun deyimiyle- biri. aşağıdaki entry e o kadar güldüm ki, daha fazlsı mümkün değildi, elimden gelen buydu, sizin elinizden daha fazlası gelirse lütfen sakınmayın :))

pelin batu başlığı, 413. entry

derya baykal'a çıkmıştı bir kere. kadınlar orada bir şeyler üretmeye çalışırken bu kızımız "hıım ben pek sevmem bunu" dedi durdu programda. her lafa muhalefet olmak için çabalamıştı. ancak şu diyaloğu asla unutamam.

derya baykal: evet pelinciğim kitabında neyi anlatıyorsun, söyler misin?
-kelimesi kelimesine aynı değil ancak aynı bu şekilde ilişkisiz kasıntı sözcükler yanyana.
pelin batu: ııı evet, şimdii bu kitapta rüzgarın çeşitliliğinin öznelliğimdeki varyasyonlarını anlatıyorum. çıkış noktam ise çıkışsızlığımın verdiği ııı zevk ve acının yarattığı ironinin beynimde estirdiği hayat tınısı olan ııı rüzgarlar ııı.
derya baykal: hııııım. eveeet şimdi kabak dolmasına ne koyuyorduk cemal usta?

vallahi ben de pelin batu ya uğramadan geçemeyeceğim. bu kadın popüler kültürün en dişi mantarlarından biri. hangi akla hizmet bir entelektüel aydın dayatmasına giriyorlar anlamış değilim. murat bardakçı bey! bu hatunun yanınıza ne işi var allaseniz, ben şahsen onu o tarih programında gördükçe izleyici reytingini artıracak dişi bir tv çekici olarak algılıyorum. bu ülkede onca değerli entelektüel kadın varken pelin batu nun 'ıııııı'layan kültürünü ancak ahmet hakanlara yutturursunuz. ah medya vah medya...

programı izleyenler bilir, varyasyon tipik bir pelin batu kelimesidir. ezberlenip bol bol cümle içinde kullanılarak günlük dilde aydıngeçinir bir hava katmak içüüün sıkça kullanılır tarafından.
d..f..

6 yorum:

 1. -sansasyon yaratmak için ne "varyasyon"lara maruz kalacağız bakalım :)-
  bu kez de çizgi arasını ben yazayım sayın fatmani..

  YanıtlayınSil
 2. kayseri vinç
  : Kayseri merkezli , kiralık vinç , sepetli platform, hidrolik mobil vinç(mobil), mobil asansör kiralama, kamyonlu vinç, teleskobik vinç kiralama, kiralık katlanır bomlu mobil vinç vinç kiralama hizmeti gerçekleştirmektedir.

  Tüm kiralık vinçler Eriştirme Bakanlığı K1 yetki dokümanına sahip olup, SEPETLİ vinç operatörlerimiz; alanlarında tecrübeli, eğitimli kişilerden oluşmaktadır. Oktay Vinç ’in kiralık vinçlerinin ve VİNÇLERİN tümü periyodik olarak kontrol edilir . Vinç operatörlerimiz G sınıfı (İş Makinesi ve vinç kullanma) ehliyetine ve güvenlik sertifikasına sahiptir.

  YanıtlayınSil

 3. kayseri çiçekçi
  Doğrudan Türkiye'de kendi yerel çiçek ağı ile Çiçek Siparişi Göndermek için yeni ve eşsiz bir yol. Çiçekçiler ile anlaşma değil kendi dükkanları ile, aynı gün içinde gönderilmek üzere Çiçek Siparişiniz için, birbirinden güzel çiçek düzenlemelerini sevdiklerinize teslim eden bir Wep sitesi. Türkiye’de kendine ait çiçek dükkanları ile, yüzlerce Çiçek Siparişi ve onların tek tek çiçek ve hediyelerini tasarlayarak sevdiklerine ulaştırılır.

  Türkiye’de aynı gün içinde Çiçek Siparişi için tüm çiçek ve düzenlemeler bulunmaktadır. Çiçek dükkanlarmızdan, Türkiye'de aynı gün için çiçek teslimatı yapmaktadırlar. Web sitemizi kullanarak aynı gün Türkiye'de çiçek siparişi, verebilirsiniz ve Türkiye'de çiçek sunan dükkanlarımızı seçebilirsiniz. Türkiye’de anlaşmalı Çiçekçiler ile değil kendi Çiçek dükkanlarımız ile çalışmak daha büyük, daha güzel bir buket ve tam zamanında teslimat ve fiyat konusunda mükemmel bir hizmet anlamına gelir.

  YanıtlayınSil
 4. Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat Kayseri
  Kayseri evden eve taşıma, Kayseri emniyet nakliyat olarak 2002 yılından bu yana ev eşyası taşımacılığı yapmaktayız.Kayseri melikgazi, kocsinan olan firmamız, tüm ülkede evden eve taşıma, nakliyat hizmetini uzman ekiplerle, ambalajlı, sigortalı şekilde gerçekleştirmektedir.
  kayseri ilınde ve ev taşıma Sektörünvgfde müşterilerine beklentilerinin üstünde etkin ve teknolojik çözümler sunan firmamız, yüksek nitelikli ve küresel standartlarda oluşturmuş olduğumuz kurumsal yapımızla sektörün önde gelen lider kuruluşlarındandır.
  Kayseri evden eve nakliyat , Kayseri evden eve nakliyat , Kayseri evden eve nakliyat , Kayseri evden eve nakliyat , Kayseri evden eve nakliyat , Kayseri evden eve nakliyat ,

  YanıtlayınSil